Kam tinka ši Yin jogos ir meditacijos programa?
Ši programa tinka visiems norintiems:
~ Atrasti kūno ir proto harmoniją;
~ Pagerinti lankstumą ir laikyseną;
~ Giliau pažinti ir integruoti energetinių centrų (čakrų) sistemą fiziniame ir energetiniame kūne;
~ Paleisti emocijas, įsisenėjusius įsitikinimus, trigerius, istorijas, traumas ir visa kita, kas stabdo augimą;
~ Atrasti geresnę savijautą;
~ Pagerinti sąnarių sveikatą;
~ Įgauti daugiau energijos ir pajusti gilų atsipalaidavimą;
~ Sulėtinti gyvenimo ritmą ir subalansuoti Yin moteriškąją energiją;
~ Pažinti save per skirtingus energetinius lygmenis;
~Prisijungti prie bendraminčių bendruomenės.
Ši programa tinka visų lygių jogams, tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems.
Yin jogos nauda:
~ Gerina kūno lankstumą;
~ Puikiai prižiūri sąnarius ir skatina jų judrumą;
~ Suteikia Yang jogos pusiausvyrą;
~ Atveria energijos kanalus kūne;
~ Paruošia kūną ir protą meditacijai;
~ Aktyvuoja ir lavina parasimpatinę nervų sistemą;
~ Padeda išvengti traumų, kurias sukelia įtampa raumenyse ir jungiamuosiuose audiniuose;
~ Atpalaiduoja viso kūno fascinę įtampą;
~ Gerina laikyseną;
~ Skatina geresnį savo kūno suvokimą;
~ Ramina protą;
~ Mažina stresą;
~ Padeda giliai atsipalaiduoti;
~ Suteikia emocinę pusiausvyrą kūnui, protui ir dvasiai.
7 SAVAIČIŲ YIN JOGOS IR MEDITACIJOS PROGRAMA PAGAL ČAKRŲ SISTEMĄ
Grupė renkama
Kas yra Yin joga?
Yin jogos ištakos yra kilusios iš Hatha jogos tradicijos ir Daoizmo kinų tradicijos: asanos (pozos) paimtos iš Hatha, o mokymas ir filosofija kilusi iš Daoizmo Yin ir Yang principo – priešybių ir pusiausvyros.
Yin joga labai skiriasi nuo kitų jogos stilių. Jos metu asanos (pozos) yra laikomos daug ilgiau nei įprasta kitoms jogos kryptims (nuo 3–10 minučių). Kūno padėtis yra laikoma taip, kad raumenys neįsitemptų ir nebūtų naudojami raumenys
Daoizmo filosofijoje Yin yra kietas, stabilus, nekintantis ir moteriškas savęs ir pasaulio aspektas. Yang yra vyriškas, aktyvus, prisiimantis atsakomybę. Vakaruose mes daugiausiai gyvename Yang kultūroje – ir dauguma jogos stilių irgi tai atspindi. Tai nėra nieko blogo, tačiau tai išmuša mus iš pusiausvyros, ypač jei dažniausiai praktikuojame Yang jogos stilius, tokius kaip Vinyasa ar Aštanga. Per didelis dėmesys Yang aktyviems aspektams gali sukelti nuovargį, pervargimą ir stresą. Mums taip pat reikalinga ir Yin pusė, kuri regeneruoja, atpalaiduoja, atkuria, maitina.
Yin jogos pozos gali atrodyti taip pat, kaip ir Hatha jogos atitikmenys tačiau jos turi skirtingus pavadinimus ir praktikuojamos skirtingai. Yin joga skirta įtempti ir sustiprinti jungiamąjį audinį: sąnarius, sausgysles ir fasciją. Yin joga dar yra žinoma kaip kaulų, sąnarių ir sausgyslių joga.
Svarbiausia, kad Yin jogos pozose nebūtų įtraukiami raumenys, o kuo labiau atsipalaiduoti jose. Ši joga padidina judesių diapazoną ir yra vienas geriausių būdų pagerinti lankstumą.
Nors tradicijos ir linija, kuria remiasi Yin joga, yra kilusi iš seniausių laikų, pati praktika yra gana nauja. Ją aštuntajame dešimtmetyje sukūrė Paulie Zink, atgabenįęs šią praktiką į Šiaurės Ameriką ir Europą. Iš pradžių jis pavadino ją Daoistine joga, ir ji buvo sukurta pagal meridianų energetinę sistemą. Jo pamokose buvo sumaišytos pasyvios ir aktyvios pozos, kad pašalintų užsikimšimus energetinius kanalus. Du jo mokiniai atsisakė aktyvesnių Yin pozų ir pervadino praktiką į Yin joga ir pradėjo vesti pamokas bei treniruotes. Šie studentai, Sarah Powers ir Paul Grilley, sukūrė Yin jogos praktikavimo būdą, kurį praktikuojame šiandien.
Kartais kyla klausimai apie Yin jogą ir jėgos stiprinimą, ypač studentams, kurie nori „treniruotis“. Jie klausia, kaip dažnai jie turėtų praktikuoti Yin, jei nori tonizuoti raumenis. Kai kurie studentai nerimauja, kad jei jie praktikuos tik Yin jogą, jie priaugs svorio arba praras raumenų tonusą. Štai ką apie tai reikia žinoti: praktikuodami Yin neprarasite jėgų. Ir nors jis nėra skirtas stiprinti raumenų jėgą, ji palaiko juos, nes padeda visai struktūrai aplink raumenis ir sąnarius augti sveikiau.
Yin joga nėra skirta pakeisti kitą jogą ar mankštą, o subalansuoti visą Yang energiją mūsų gyvenime. Jei kas nors gyvena labai sėslų (Yin) gyvenimo būdą, jiems nebūtina praktikuoti šios jogos. Vietoj to jiems tikriausiai vertėtų pridėti tam tikrą Yang praktiką. Tačiau tiems, kurie yra aktyvus, reguliariai mankštinasi arba patiria didelį stresą, greičiausiai vertėtų praktikuoti daugiau Yin jogos.
Mūsų kultūroje daugumai gyvenime reikia šiek tiek daugiau Yin energijos. Ši praktika įžemina ir sugrąžins į save.
Kas yra čakrų sistema?
Programa:
Lapkričio 9 d. 19 val. (trečiadienis) Pamatinės čakros tema. MULADHARA. Įsižeminti, susijungti, palaikyti. Saugumas, namai, finansai, tėvai. Kad klestėti viršuje, turi tvirtai įsišaknyti apačioje. – Maori patarlė
Kai ši čakra yra išėjusi iš balanso, gali kilti nesaugumo ir nestabilumo jausmas, galime jaustis, kad esame atskirti nuo savo kūno ir šios žemės. Galime patirti valgymo sutrikimus, nerimą, nenusistovėjimą, baimę ir nepriteklių. Galime patirti disbalansą pinigų požiūriu, nesveikus santykius su jais.
Lapkričio 16 d. 19 val. Sakralinės čakros tema. SVADHISTHANA. Mėgautis, tekėti, kurti, jausti. Aistra, kūryba, vaisingumas, gausa. Žodis emocija yra kilęs iš lotyniško žodžio emovere, kas reiškia energija veiksme. Ši čakra atspindi kaip mes judame per gyvenimą palengva ir be pastangų, taip pat ši čakra atspindi emocijų tėkmę, mūsų gebėjimą leisti mūsų vidinėms audroms pakilti, būti pamatytoms ir keliauti per mus.
Kai per mus eina didelė srovė jausmų, turime pasirinkimą, peršokti per juos, užkasti juos giliai, ignoruoti arba atmesti. Taip jausmai susikuria pastovius namus mūsų kūne. Tačiau mes galime priimti savo jausmus, išjausti juos kai jie ateina ir pamatyti kodėl mes reaguojame taip kaip reaguojame. Kai mes duodame dėmesio atėjusiems jausmams, mes juos išlaisviname ir sugrąžiname atgal į savo upes.
Lapkričio 23 d. 19 val. Saulės rezginio čakros tema. MANIPURA. Drąsa, pasitikėjimas, branduolys, individualumas, ego, autentiškumas, kas aš esu čia Žemėje?
Kai šis energijos ratas yra suderintas, mes drąsiai pasiliekame ir pereiname per sunkias situacijas, priimame kryptingus sprendimus ir suderiname su savo vidine galia. Mes jaučiamės gerai ten, kur esame gyvenime, ir nejaučiame poreikio užsispyrę stumti dalykus per jėgą.
Lapkričio 30 d. 19 val. Širdies čakros tema. ANAHATA. Mykėk, duok, priimk. Gavimas ir davimas, atsidavimas, meilė sau ir kitiems.
Čia mes mokomės mylėti save ir priimti kokie esame. Gebėjimas atleisti gyvena šioje srityje, todėl santykiai su tais, kurie mums galbūt padarė žalą, yra sprendžiami šioje čakroje. Per rankas ir delnus mes duodame ir gauname meilę, atsiduodame be jokių lūkesčių. Per traumas, atstūmimą ar netektį mūsų energija pasidaro sustingusi ir užblokuota.
Gruodžio 7 d. 19 val. Gerklės čakros tema. VISHUDDHA. Balsas, komunikavimas, išsireikškimas, aiškumas, savo tiesos išsakymas, kaip mes pristatome save pasauliui per balsą.
Kai Vishuddha yra subalansuota mūsų žodžiai atspindi mūsų vertybės ir veiksmus, išreiškiamegerumą, empatiją ir bendrumą savo žodžiais. Kai ši čakra yra išbalansuota, turime sunkumą išreikšti savo norus ir valią, jaučiamės lyg neturėtume autoriteto savo gyvenime. Tampame prieraišūs ir reikalaujantys, sieksime dėmesio. Kai gerklės centre atsiranda energijos trūkumas, tikėtina, kad atsitrauksime nuo pasaulio jausdami gėdą ir neturėsime noro bendrauti išoriškai. Galime tapti kritiški sau ir kitiems.
Gruodžio 14 d. 19 val. Trečiosios akies čakros tema. AJNA. Intuicija, įžvalga, vidinis žinojimas, aiškus matymas.
Kai subalansuojame šią čakrą, tampame intuityvus, susiliejame su visuotine sąmone, matome dalykus aiškiai, pastebime simbolius, naudojame vizualizacijos galią ir prisimename sapnus.
Gruodžio 21 d. 19 val. Karūnos čakros tema. SAHASRARA. Visata, Dievas, savirealizacija, palaima, nušvitimas
Aukštesnysis Aš.
Karūnos čakra yra galvos viršuje, toje vietoje, kur kūdikiai turi minkštą vietą. Ji reprezentuoja mūsų gilų ryšį su dieviškuoju šaltiniu ir mūsų santykį su juo. Sahasraros čakra valdo kankorėžinę liauką.
UŽSIĖMIMAI VYKS PER ZOOM. Kiekvieno užsiėmimo TRUKMĖ po 1 val. 30 min.
Užsiėmimai bus įrašomi.
Programos nariai gaus priėjimą prie uždaros Facebook grupės, kur bus galima klausti klausimus, bendrauti, peržiūrėti išsaugotus užsiėmimus.
Čakras suvokti galime kaip sąmonės būsenas. Mūsų sąmonei kylant, mes vis labiau artėjame į aukščiausią jogos būseną - savirealizaciją. Šie energijos centrai vadinami čakromis dėl savo panašumo į besisukančius ratus. Kiekvieno centro sukimosi greitis priklauso nuo jame esančios energijos lygio. Kuo energingesnė čakra, tuo greičiau ji sukasi. Kad jaustumėmės harmoningai, sukimosi greitis čakrose turi būti subalansuotas, kaip kad Žemė sukasi apie savo ašį, neturi būti nei per greitas, nei per lėtas. Kai mūsų energija yra subalansuota, ji teka natūraliai ir ritmingai, o tai suteikia stabilumo ir harmonijos jausmą.
Kai praktikuojame asanas (jogos pozas) ir pradedame aktyvuoti ir balansuoti šiuos centrus, pajuntame, kokį poveikį jie daro mūsų gyvenimui. Bet kurio iš šių centrų disbalansas gali pasireikšti fiziniais sutrikimais. Mums gali sutrikti pusiausvyra atliekant stovimas pozas, gali pasireikšti virškinimo problemas ar atsirasti sunkumų išreiškiant savo mintis bendraujant. Čakros duoda raktą į tai, ką mūsų kūnas bando iškomunikuoti. Tai padeda mums išspręsti betkokias praktikoje iškilusias problemas.
Suvokiant čakrų funkciją ir vietą, galime labiau tobulėti dvasinėje jogos praktikoje. Jei žinome, kur labiausiai susiduriame su sunkumais, ten ir atkreipiame labiausiai dėmesį. Kuo daugiau dėmesio skiriame savo kūno pažinimui ir bendravimo užmezgimui su juo, tuo labiau subalansuojame savo kūno energijas.
Čakrų sistema leidžia pereiti per visus gyvenimo aspektus ir pažvelgti ties kur reikėtų labiau padirbėti, kad pajustume galutinę harmoniją. Jogos praktikos pagalba nenuilstamai siekiamenusimesti klaidingą savęs suvokimą ir palaipsniui atskleisti aukštuosius sąmonės klodus.
Kaina:
Bendra septynių savaičių programos kaina 133 eur.
Galima mokėti per du kartus:
66 eur iki lapkričio 9 d.
67 eur iki gruodžio 1 d.
Mėnulio užtemimo dienos pasiūlymas, užsiregistravus į progrmą lapkričio 8 d., suteikiama 25% nuolaida. Bendra suma 99 eur.
Norint prisijunti tik į vieną ar kelis užsiėmimus, vieno užsiėmimo kaina 22 eur.
Rekvizitai:
KRISTINA KAMINSKAITĖ
LT297300010157716684
Paskirtis: Yin joga 7 sav.
Apie mokytoją
Kristina yra jogos, sveikatingumo ir meditacijos instruktorė. Ji yra baigusi Šivananda joga mokytojų kursus, Lietuvos sporto universiteto programą "Pratimai, mityba ir streso valdymas", įgijusi sveikatingumo trenerės kvalifikaciją Active Training mokykloje, pabaigusi Yin jogos kursus pas Kassandra Reinhardt ir šiuo metu lanko meditacijos instruktorių kursus pas Indrę Mariją.
Kristina jau aštuonis metus reguliariai praktikuoja jogą ir meditaciją, domisi sąmoningumo ir metafizikos temomis, sveika gyvensena, mentaline sveikata, Ajurveda, ekologija, sakraliniu moteriškumu bei kitomis dvasinėmis temomis.